Grupa specjalistów CloudPoland na Slack’u

Chciałem zaprosić wszystkich miłośników chmur, devops, automatyzacji dołączenia do grupy CloudPoland na #slacku. Grupa została stworzona z myślą o wszystkich tych, którzy chcą się udzielać i pomagać sobie w różnych problemach. Grupa dotyczy wielu dostawców chmur przez co jest to kanał ogólny o chmurach gdzie mamy podział na grupy #aws, #azure, #gcp dzięki czemu możemy porozmawiać z wieloma specjalistami na różne tematy. Zachęcam do korzystania, wymiany wiedzy, dzielenia się problemami i nowościami technicznymi.

Dlaczego #slack? Ponieważ jest to neutralne miejsce gdzie nie trzeba mieć kont typu Facebook, Gmail, aby się zalogować ponad to jest aplikacja mobilna, która ułatwia komunikację z różnych urządzeń. Często dostaję pytania takie jak: Po co slack jeśli jest grupa na Facebook’u? Spotykam się osobiście z wieloma specjalistami IT, którzy naturalnie nie mają konta na Facebook’u co za czym idzie, że oni automatycznie z tego nie korzystają. Natomiast fajnie byłoby zwiększać zasięg naszej działalności ponieważ mamy naprawdę wielu doskonałych specjalistów w różnych dziedzinach IT, ale brakuje nam kanału komunikacyjnego. Czasami bywa też tak, że ludzie nie chcą się udzielać na Facebook’u ponieważ jest to widziane przez wielką rzeszę innych odbiorców nie będących w temacie.

Na grupie znajdziesz takie działy jak:

  • cloud-aws
  • cloud-azure
  • cloud-gcp
  • cloud-onpromise
  • devops
  • events
 • job-offers

Grupy z dopiskiem cloud dotyczą stricte konkretnych dostawców jak: AWS (Amazon Web Services), Azure (Microsoft Azure), GCP (Google Cloud Platform), On Promise (Wasze prywatne chmury). DevOps ma na celu wymiany wiedzy na tematy devops’owe linux/windows, Events dzielania się informacjami na temat Meet-upów czy konferencji oraz Job Offers czyli aktualne oferty pracy.

Adres do zaproszenia na grupę CloudPoland na slack’u:

Adres do zaproszenia na grupę CloudPoland na slack’u:

https://cloudpoland.azurewebsites.net

Adres grupy na slack’u:

https://cloudpoland.slack.com

Image result for slack logo